girl02.png

Můj přístup

"Po celou svoji praxi propojuji kosmetickou péči s péčí o tělo a poradenstvím. Všechno souvisí
se vším, dávám tak přednost holistickému přístupu."

V roce 2004 jsem se poprvé  seznámila s aromaterapií a jejími blahodárnými účinky pro tělo a psychiku. Naučila jsem se techniku aromaterapeutické masáže a také enzymatické regenerace pleti. Mými lektory v Akademii Nobilis Tilia byli  tenkrát odborníci ze světa aromaterapie, kteří stáli u zrodu firmy Nobilis.                                                                                                                                                      Škola reflexní terapie manželů Patakyových byla jen dalším dílkem do skládačky celostního přístupu. Kombinace relaxační masáže a reflexní terapie je mnohdy cesta z vleklých potíží s krční páteří.

Také paní  Vlasta Feřteková, která v devadesátých letech založila Školu kosmetiček a podílela se na vzniku odborné publikace
o kosmetice, byla velkým propagátorem přírodní kosmetiky. V jejím institutu jsem poznala, jaké to je, pracovat profesionálně
s přírodní kosmetikou. 

A protože celostní přístup = poradenství, péče o pleť, chodidla, psychiku, zkrátka celou bytost, následovalo období vzdělávání
v oboru masáží, tělových zábalů a mobilizačních technik ve školách Dexter Academy, Masáže  Bc. David Rozbroj a Gerard´s. Lymfodrenáže, zábaly, medové masáže, lávové kameny a  energetické masáže byly mou náplní několik let v krásných prostorách aromaterapeutického salonu v centru Smíchova.

Na dermatologické klinice Mudr. Vašíčkové v centru Prahy, jsem se, jako kosmetička, v letech 2012 - 2018 učila vnímat pleť zase
z jiného úhlu pohledu. Zde jsem viděla úžasné výsledky opakované přístrojové léčby pleti v kombinaci s manuálním čištěním, za použití dermokosmetiky. Tahle praxe mne naučila citlivému a specifickému přístupu ke každé pleti.  Pleťové řady Biokur a Rosa Graf měla paní doktorka odzkoušené od samého počátku jejich vstupu na náš trh v devadesátých letech. Biokur je přírodní kosmetika s pečlivě vybranými složkami. Rosa Graf je velmi šetrná kosmetika s velkým efektem, obvzlášť při intenzivním, či kůrovém  ošetření pleti. 

Svět masáží jsem ale neopustila ani tam, paní doktorka byla zkušená a velmi tolerantní bytost☺

Když pracujete s aromaterapií ve velkém městě, máte pocit, že jste v tom správném světě vůní a relaxace. Snažíte se lidem vytvořit útočiště uprostřed toho všeho hluku, spěchu a neposlouchání sama sebe.

Až do té chvíle, než to město opustíte a zjistíte, že jsou místa, kde skutečně můžete relaxovat, jen tím, že se třeba projdete v lese. Když k tomu ještě dokážete vnímat rostliny, které rostou kolem vás, náhle zjistíte, že to, jak vypadají, jakou mají vůni a kdy se vám objeví pod nohama, má svůj význam. 

Bylinky jsou tu pro nás a rostou v okamžik, kdy nejvíce potřebujeme jejich specifické účinky. A tak není žádná náhoda, že třeba pampeliška roste na jaře. Hořká chuť jejího kořene, je tou nejlepší pro naše zimou přetížená játra.

A tak jsem v kopcích  objevila svojí aromaterapii v podobě  bylin, které na jaře rozvoní všechny louky v Krušných horách. V těch malých rostlinkách je velká síla, když jim dáme šanci a věříme jim, i sobě…ve svou schopnost uzdravení se z čehokoliv. Všechny informace, které potřebujeme, jsou v nás, jen je musíme znovu objevit.

O bylinkách si s vámi ráda popovídám a taky vám nabízím jedinečnou tělovou masáž s koncentrovanými výtažky z rostlin a 100% rostlinnými oleji v bio kvalitě firmy Nobilis Tilia.

pexels-lilartsy-1793035.jpg

Telefon

+420 776 267 766

Email